Kadeřníci, právníci, lékaři, zmrzlináři, stánkaři, řemeslníci a jiní malí živnostníci. Poslanecká sněmovna poslala do Senátu návrh novely zákona o evidenci tržeb. Je velmi pravděpodobné, že zhruba za 6 měsíců se bude povinnost evidovat tržby (tzv. 3 a 4 vlna EET) bude vztahovat i na vás.

Obory podnikání a jednotlivé vlny EET

Systém EET byl zaveden v prosinci 2016. Za tu dobu jsme byli svědky prvních dvou EET vln. První se týkala restaurací a hotelů. Druhá maloobchodu a velkoobchodu a nyní hojně diskutovaná třetí a čtvrtá vlna se týká ostatních činností (např. svobodná povolání, doprava, zemědělství), vybraných řemesel a výrobních činností.

Týká se vás 3 a 4 vlna EET?

Jako první doporučujeme ověřit, jestli se vás třetí a čtvrtá vlna EET týká a zda jste povinni evidovat tržby. Zjednodušeně se dá říci, že pokud přijímáte platby v hotovosti, šekem, směnkou nebo jinou obdobnou formou, tak se vás 3. a 4. vlna EET týká.

Jak zvolit EET pokladnu?

Zejména pro malé živnostníky bývá orientace v EET pokladnách složitá. Pátrali jsme na internetu, jak malým živnostníkům usnadnit výběr a našli jsme pěkně zpracovaný článek o EET pokladnách, ve které jsou EET pokladny vhodně rozděleny přímo podle povolání (a logicky argumentují na základě jakých požadavků, je vhodné volit právě takto).

Čím se od sebe pokladny liší?

Nyní opět budeme citovat informace, které jsme nalezli na webu Consulta.cz (která se na prodej EET pokladen specializuje). U jednotlivých pokladen zvažujte například následující faktory:

  • Budete používat jednu pokladnu pro více samostatných subjektů (například kadeřnictví)? Je to možné a ušetříte tak peníze. Se správnou pokladnou nemusíte účtovat každý na vlastní pokladně, ale využíváte jednu společnou (každý budete účtovat jako samostatný subjekt).
  • Máte vlastní počítač? Pokud vaše povolání předpokládá vybavení vlastním počítačem a tiskárnou (lékaři, právníci), nemusíte si pořizovat pokladnu. Stačí vhodný software, který nahrajete na váš počítač a účtenky budete tisknout na tiskárně.
  • Jste pořád v pohybu? Například řemeslník? Existuje mobilní varianta EET pokladny s vlastní simkartou (neustále na internetu) a integrovanou tiskárnou.

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2019/06/ilustrace.pnghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2019/06/ilustrace-150x150.pngFrantišek RákocziPodnikáníSponzorovánoEET,komerční článek,podnikání,pokladna,sponzorovánoKadeřníci, právníci, lékaři, zmrzlináři, stánkaři, řemeslníci a jiní malí živnostníci. Poslanecká sněmovna poslala do Senátu návrh novely zákona o evidenci tržeb. Je velmi pravděpodobné, že zhruba za 6 měsíců se bude povinnost evidovat tržby (tzv. 3 a 4 vlna EET) bude vztahovat i na vás. Obory podnikání a jednotlivé vlny...| peníze s rozumem