Realitní kanceláře si většinou účtují provize ve výši 5% z prodané nemovitosti.U levnějších nemovitostí, je to provize okolo 50 tisíc korun. Samozřejmě, že realitní kancelář s tím má mnoho práce, takže si svoji provizi zaslouží, ale jsou mezi námi i takové realitní kanceláře, kterým jde jen o peníze, a ne o zájem a přání klienta.

Než smlouvu s realitní kanceláří podepíšete, jako první si zjistěte jaké položky uhradí RK ze své provize, a co budete platit ještě Vy. Standartně by měla realitní kancelář  platit inzerci, měla by vypracovat všechny smlouvy, a měla by zajistit odhad nemovitosti, výpis z katastru nemovitostí.Optimálně byste měli platiti provizi realitní kanceláři až po ukončení celé transakce, nejlépe po zapsání nového majitele, ne dříve. Když dostane RK provizi dříve, mohlo by se také bohužel stát, že by nepracovala tak jako by měla.

Mělo by být samozřejmostí, že provize se strhává z kupní ceny. Také se může stát, že některé realitní kanceláře, mají reklamu, že zprostředkování je bezplatné, pak ovšem dejte pozor, že si to realitní kancelář vybere na nějakém nedostatku.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/realitka.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/realitka-150x150.jpgFrantišek RákocziInvesticenemovitosti,provize,reality,zprostředkovánívar sklikData = { elm: 'sklikReklama_73980', zoneId: '73980', w: 300, h: 250 }; Realitní kanceláře si většinou účtují provize ve výši 5% z prodané nemovitosti.U levnějších nemovitostí, je to provize okolo 50 tisíc korun. Samozřejmě, že realitní kancelář s tím má mnoho práce, takže si svoji provizi zaslouží, ale jsou mezi...| peníze s rozumem