Financování bydlení

O hypotéku může zažádat jednotlivec, ale i manželské páry. Jedná se o relativně zdlouhavý proces. Během kterého banka zjišťuje potřebné informace o klientovi a vyhodnocuje, zda je dostatečně bonitní, aby mu byla hypotéka poskytnuta. Pokud máte nízké příjmy, jen těžko dostanete hypotéku ve výši několika milionů korun. I hypotéka ve výši několika set tisíc vyžaduje, aby byl žadatel schopen ji s přehledem splácet. Banka si po svých klientech vyžádá doklady o výši příjmu a prověří, zda klienti nejsou vedeni v některém z registrů dlužníků.

Pokud shledá, že je klient schopný hypotéku splácet, poskytne mu ji. Hypotéka je mnohdy dlouhodobá záležitost. Většina klientů si stanoví výši splácení na dvacet či třicet let. Výhoda bankovní hypotéky spočívá v nízkých úrocích. Pokud si vyberete bankovní hypotéku, příliš se nepřeplatíte. Opakem jsou nebankovní hypotéky, které však mají zase jiné výhody.

Nebankovní hypotéka je finanční produkt, který poskytují nebankovní společnosti. Vyznačuje se nenáročným procesem celé transakce a otevřeností k celé řadě klientů, kteří u banky hypotéku nedostanou. Nebankovní společnosti neprověřují registr dlužníků a mnohdy ani nechtějí doklad o výši příjmů. Skvělým příkladem je americká hypotéka, která je oblíbená nejen v zámoří, ale i u nás.


Americká hypotéka

O americkou hypotéku může zažádat každý, kdo dosáhl 18 let a má trvalý pobyt v České Republice. Podmínkou získání není čistý registr a dokonce ani doklad o výši příjmů. Jednoduše se stačí zaručit nemovitostí a můžete získat úvěr ve výši několika milionů korun. Výše americké hypotéky samozřejmě záleží na hodnotě zastavené nemovitosti.

Americká hypotéka má oproti té bankovní obrovskou výhodu. Je neúčelová, takže peníze můžete použít nejen ke koupi či rekonstrukci bydlení, ale prakticky na cokoliv. Klasická hypotéka je striktně vymezená a peníze můžete čerpat pouze na to, co Vám povolí banka. Za peníze z americké hypotéky si můžete koupit i automobil či se vydat na cestu kolem světa.

Americká hypotéka má samozřejmě i své nevýhody. Největší nevýhodou americké hypotéky jsou vysoké úroky a RPSN. Ty se s bankovními nedají srovnat. Je to daň za bezproblémové vyřízení a dostupnost celé řadě nespolehlivých klientů. Pokud Vám banka hypotéku neposkytla, je to často jediný způsob, jak získat potřebné finance na financování bydlení. Dejte si však dobrý pozor na to, zda budete v budoucnu schopni bez problémů splácet.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/2796929_hypoteka-hypoteky-banka-uver-bydleni-v0.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/2796929_hypoteka-hypoteky-banka-uver-bydleni-v0-150x150.jpgMarkéta KyseláDluhyRealitybydlení,dluhy,hypotéky,reality,úvěrvar sklikData = { elm: 'sklikReklama_73981', zoneId: '73981', w: 160, h: 600 }; Financování bydlení O hypotéku může zažádat jednotlivec, ale i manželské páry. Jedná se o relativně zdlouhavý proces. Během kterého banka zjišťuje potřebné informace o klientovi a vyhodnocuje, zda je dostatečně bonitní, aby mu byla hypotéka poskytnuta. Pokud máte...| peníze s rozumem