Americký trh průběžně roste jako celek. Tento růst nebývale prospívá pětici media/tech akciím známým pod zkratkou FAANG. Jredná se o akcie společností Facebook (FB), Amazon (AMZN), Apple (AAPL), Netflix (NFLX), a Alphabet/Google (GOOG). Dlouhodobě je tato pětice lídrem technologického směru na americké burze. Jak si poslední dobou tyto akcie vedly? V čem je jejich síla a jejich slabost? Jak dlouho tato bublina vydrží?


Facebook

Ani aféry s omezením sdílení osobních dat uživatelů, ani další potenciální turbulence nijak zásadně neovlivnily růst největší sociální sítě. Za poslední měsíc tento titul posílil o zhruba 8% a dnes v podvečer (20.6.2018) zlomil své historické maximum. Ve chvíli psaní tohoto článku je historické maximum 203.55USD. Je krásné „trefit“ špičku, ale o to horší můžou být ztráty. Informace a možnost poklesu tržeb a tím i ceny akcií by investoři neměli brát na lehkou váhu. Dlouhodobé ignorování negativních náznaků by mohlo vyústit v nemilé probuzení, ne nepodobné situaci druhé poloviny 90. let 20. století.

Amazon

Kolos řízený Jeffem Bezosem roste. Jeho akcie stouply za poslední měsíc o 9% a i Amazon dnes ustavil své nové historické maximum na částku 1,762.93 USD. Gratulujeme těm, kdo v roce 2002 nakoupili za vstupních 14 USD. Amazonu investoři věří oprávněně, především pro jeho stabilitu. Ale pochlubí se Amazon v blízké době něčím opravdu revolučním, aby věcně obhájil strmý růst ceny svých akcií? Protože P/E Amazonu vykazuje hodnotu 300 a to je opravdu hodně, když si vezmeme, že P/E indexu S&P je pouhých 25.

Apple

Hodnota akcií Apple, zdá se našla svoji momentální stabilitu na hodnotě cca 190USD a osciluje kolem ní. Sice se jim daří přesvědčovat své zákazníky k nákupu novějších modelů svých iPhone (iPhone tvoří podstatnou většinu tržeb Apple). Otázkou je, jak dlouho se jim podaří o tomto své zákazníky přesvědčovat. Ceny výrobků Apple jsou oproti srovntalné konkurenci několikanásobně předražené. A značka a loajalita nejsou vše. Pozitivní zprávou pro akcionáře je rostoucí podíl tržeb ze služeb.

Netflix

Počet předplatitelů společnosti se nadále zvyšuje, pomáhá i expanze na nové trhy. Síli sice kritika na poněkud zkostnatělou programovou sklatbu, ale to nebrání jejich akciím v růstu. Cena za poslední měsíc vyrostla o takřka 20% a také Netflix dnes ustavil své nové maximum ve výši 419.17 amerických dolarů. Otázkou ale je, jak moc se na ceně akcií projeví nedávno ohlášené změny v mediálním odvětví. Některé z nich by mohly podstatně posílit konkurenci a notně zahýbat s cenou „Netflixích cenin“.

Alphabet

Akcie Alphabetu, jak si na akciovém trhu říká Google, nerostou sice raketovým tempem, ale jsou jedním z nejstabilnějších cenných papírů jaké si v tech odvětví lze pořídit. Posledních 30 dní akcie „GOOG“ posílily o necelých 10% a pomalu se chystá atakovat jak své maximum 1189 USD z ledna tohoto roku, tak pravděpodobně i hranici 1200 USD. Jejich výhodou je to, že jádro byznisu tkví v datech a to, že se firma aktivně angažuje v odvětvích „která teprve zisková budou“. Alphabet/Google má už své dravé leta za sebou a ustálil se spíš v pozici stabilního leadera svého segmentu trhu. Leadera, který se už nepouští do rizikových akvizic, ale svůj nakumulovaný kapitál investuje do svého rozvoje a zvětšování rozdílu před konkurencí. Uvidíme ale, jak se na něm odrazí zvažovaná opatření na regulaci aktivit technologických gigantů o nichž se poslední dobou diskutuje.

Zdroj: Econmatters.comJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2018/06/faang.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2018/06/faang-150x150.jpgJosef ŠoupalAkcieInvesticeakcie,Alphabet (Google),Amazon,Apple,Facebook,Netflix,US akcieAmerický trh průběžně roste jako celek. Tento růst nebývale prospívá pětici media/tech akciím známým pod zkratkou FAANG. Jredná se o akcie společností Facebook (FB), Amazon (AMZN), Apple (AAPL), Netflix (NFLX), a Alphabet/Google (GOOG). Dlouhodobě je tato pětice lídrem technologického směru na americké burze. Jak si poslední dobou tyto akcie...| peníze s rozumem