Půjčkový trh v Česku patří mezi nejdražžší v Evropě a občané to pomalu, ale jistě začínají pocitovat. A přestává se jim to líbit. Ne nadarmo refinancování patří v posledních letech mezi hlavní témata reklam v tomto sektoru.


Během roku 2016 k nabídkám refinancování přibyla nová možnost – půjčování si od lidí, neboli tzv. P2P půjčky. Leaderem tohoto segmentu je společnost Zonky patřící pod křídla PPF Petra Kellnera. Pro tuto chvíli pomineme fakt, že ve stejné stáji je i společnost HOMEcredit jež je vcelku častým původcem finančních problémů, které pak musí lidi řešit. Krom nich existují další platformy jako Bankerat, Žlutý meloun, Benefi nebo Mintos.

Společnost Zonky za dobu své existence od 04/2015 rozpůjčovala na různé účely 793 602 000 Kč (údaj k 15.7.2017) a právě refinancování jiných bankovních služeb zaujímá k tomu samému datu 39,1%. Ono je totiž velice příjemné vyměnit dejme tomu 12,5% u banky které musíte pravidelně platit ve stejných splátkách za klidně i 3,99% které sice taky musíte splácet, ale s neomezenou možností si dle aktuální situace splátky mimořádně navyšovat a tedy urychlovat splácení a ještě více ušetřit. Výhodou je, že když akceptujete vyšší úrok (nejvyšší je 19,99% p.a.), tak dostanete půjčku ikdyž máte nějaký ten škraloup.

Jako příklad vezmeme to co píše samo Zonky na svém webu.

Například Alexandra Č. si půjčila 200 tisíc korun na konsolidaci. Dosáhla na úrok 5,99 %, který byl výrazně nižší, než měla u své banky po 18 letech vedení účtu!
Výrazně uspoří i Michaela B., která na Zonky refinancovala dva úvěry s úrokem 21,02 a 21,66 %. Nyní má úrokovou sazbu 8,49 %. A takových příběhů zlevněných bankovních úvěrů máme stovky.

Ale jelikož jsme na investičním webu, tak na tom co se zde píše, tak lze i vydělat protože těm „lidem co si půjčují od lidí“ musí někdo půjčit. A proto jsme tu my, investoři! Sice Zonkům dáme 1% ze svého zisku (od 1.9.17 dojde ke změně poplatků, ale 1% průměrného poplatku bude zhruba odpovídat),  a musíme to pak zdanit… Ale i tak máme vcelku bezpečně uloženo na cca 2-18% p.a. podle toho jak moc budeme důvěřovat lidem a jejich příběhům. A jak budeme ochotní riskovat.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/07/zlevnovac-velky.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/07/zlevnovac-velky-150x150.jpgMarkéta KyseláDluhyOsobní financedluhy,HomeCredit,P2P,PPF,půjčky,ZonkyPůjčkový trh v Česku patří mezi nejdražžší v Evropě a občané to pomalu, ale jistě začínají pocitovat. A přestává se jim to líbit. Ne nadarmo refinancování patří v posledních letech mezi hlavní témata reklam v tomto sektoru. var sklikData = { elm: 'sklikReklama_73980', zoneId: '73980', w: 300, h: 250 }; Během...| peníze s rozumem