Před pár dny jsem tvořil pro bráchu lehký přehled zdrojů nebo takové penzum, co sledovat a používat když člověk začíná s investováním. Neprozřetelně jsem ve FB investiční skupině nabídl přeposlání. A napsalo si o to tolik lidí, že to radši udělám jako článek.

JE TO SUBJEKTIVNÍ NÁZOR ZDROJŮ, KTERÉ POUŽÍVÁM JÁ


vše je ale ovlivněné tím, že já buduju portfolio na dlouho, takže pro mne jsou primární udržitelnost a stabilní dividenda

čtení:

https://www.cestaslona.cz – fakt si na to udělej čas a vem ho od začátku blogu (není potřeba číst všechno)
http://financni-negramota.blogspot.com – to samé co ten předchozí
https://www.investicnigramotnost.cz – je tam vcelku dost věci co je potřeba přeskočit
https://www.investicniweb.cz – dost zaměřené na zpravodajství, takže dost článků k přeskočení

http://investoridoakcii.forumhosting.cz – nové fórum, které pomáhám zakládat
http://forum.nr1a.com – staré, polofunkční fórum, je tam hrozně moc informací, ale ne všechno lze brát vážně (někteří lidi jsou tam fakt blbci)

nástroje:

https://www.marketwatch.com – velice propracovaný systém, spravovaný přímo NewYorskou burzou, jedno z mála míst kde jsou ceny opravud T+0
https://www.morningstar.com – velice přehledný a přesný zdroj informací a čísel (hlavně pro výpočty parametrů)
https://seekingalpha.com – ještě obsáhlejší, ale ne tak přehledný
https://marketchameleon.com/Calendar/Dividend – kdy má která společnost dividendu (pokud jako já bereš v úvahu, že chceš aby ti každý měsíc přišlo aspon něco) + nezapomen na ten nenápadný vyhledávač „Dividends for Symbol:“ nad kalendářem (ne ten co je úplně nahoře)
https://feedly.com – nástroj pro sledování blogů
Portfolio na GoogleDocs – nahoře je „Soubor – Vytvořit kopii“, takže si to zkopíruj a naházej si tam svoje věci. Dobře se ale dívej na vzorce, co se musí aktualizovat ručně a co se aktualizuje samo

tipy:

– zatím se držím jenom na NYSE (má nejlevnější poplatky + v DEGIRU se platí za každou burzu na kterou vstoupíš poplatek)
– pokud ti jde taky o dividedny, tak pro začátek zkus sektory REIT a BDC (jsou státem motivovaní co nejvíc ze zisku vyplatit akcionářům, takže často mají yield i 10% a měsíční výplatu)
– já dost využívám tabulky z (třeba tuhle od nich) https://www.suredividend.com/monthly-dividend-stocks/ a taky tuhle konkrétní https://www.dividend.com/dividend-stocks/reits-dividend-stocks.php (vezmu je jako tip co si mám prověřit jestli by se mi to líbilo)
– jinak tohle je můj LOG http://investoridoakcii.forumhosting.cz/viewtopic.php?f=16&p=60#p60

Stačí tak?


Pokud mne chcete odměnit, tak prosím vypněte svůj blokátor reklam nebo použijte nějaký affill:

P2P přes Zonky https://zonky.cz/investori?a_box=fc3hbpp2
P2P přes Mintos http://www.mintos.com/cs/ref/BRYI9Z
akcie nakupuju přes DEGIRO http://ow.ly/cEf730nhKEM (ten odkaz je na tři řádky)Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/07/zlevnovac-velky.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/07/zlevnovac-velky-150x150.jpgStanislav KolaříkInvesticeUncategorizedPřed pár dny jsem tvořil pro bráchu lehký přehled zdrojů nebo takové penzum, co sledovat a používat když člověk začíná s investováním. Neprozřetelně jsem ve FB investiční skupině nabídl přeposlání. A napsalo si o to tolik lidí, že to radši udělám jako článek. JE TO SUBJEKTIVNÍ NÁZOR ZDROJŮ, KTERÉ POUŽÍVÁM...| peníze s rozumem