Jestliže je exekuce nařízena na nějaký z vašich příjmů, např. na rodičovský příspěvek, mzdu, důchod apod., musí vám přesto vždy zůstat částka, kterou vám exekuce nesmí zabavit. Jedná se o minimum 6.155 Kč na první dotčenou osobu + 1539 Kč na každého dalšího člověka v domácnosti (data 2017).

Jestliže vám exekutor zabaví hotovost, vždy vám musí nechat 1000,- Kč. Jestliže je exekucí postižen váš bankovní účet, musí vám zde vždy zůstat dvojnásobek životního minima pro jednorázový výběr.

Jaké sociální dávky mohou exekučně být zabaveny?

 1. rodičovský příspěvek
 2. opakující se sociální dávky (ne příspěvek na bydlení
 3. sociální příplatek
 4. přídavek na dítě, ale pouze, je-li samotné dítě dlužníkem
 5. dávky pěstounské péče
 6. dávky pomoci v hmotné nouzi
  (je-li na nich vymáhán přeplatek)
 7. peněžité dávky sociální péče
  (je-li na nich vymáhán přeplatek)

Jaké sociální dávky nemohou být exekučně zabaveny?

 1. příspěvek na péči
 2. jednorázové dávky sociální podpory a příspěvek na bydlení
 3. dávky pomoci v hmotné nouzi, např. doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí, okamžitá mimořádná pomoc
 4. peněžité dávky sociální péče – dávky pomoci v hmotné nouzi, příspěvek na bydlení, jednorázově vyplácené dávky státní sociální podpory
 5. dávky pro těžce zdravotně postižené – např. dávky na opatření zvláštních pomůcek, úpravu motorového vozidla, příspěvek na individuální dopravu apod.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/SOV475642_exekuce.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/SOV475642_exekuce-150x150.jpgMarkéta KyseláDluhyOsobní financedluhy,exekuce,minimavar sklikData = { elm: 'sklikReklama_73982', zoneId: '73982', w: 468, h: 60 }; Jestliže je exekuce nařízena na nějaký z vašich příjmů, např. na rodičovský příspěvek, mzdu, důchod apod., musí vám přesto vždy zůstat částka, kterou vám exekuce nesmí zabavit. Jedná se o minimum 6.155 Kč na první dotčenou osobu...| peníze s rozumem