Dnes si povíme něco o investicích do cenných kovů. Investovat lze do hodně kovů, ale nejznámější a nejtypičtější je pro tento účel zlato, stříbro a platina. Poslední dobou k nim přibývá ještě palladium a iridium. My se ale budeme bavit pouze o klasické dvojce zlato-stříbro.


Kovy jako uchovatel hodnoty

Zlato již v minulosti sloužilo jako platidlo a uchovatel hodnoty peněz. Lidé si jej oblíbili díky jeho skvělým vlastnostem a zůstalo populární až dodnes. Osoby, mající dostatek finančních rezerv je často investují právě do zlata, aby si tak v případě finanční krize zajistili budoucnost. Předpokládá se, že hodnota zlata nebude markantně kolísat a že ani v případě obrovské inflace tak jeho majitel nebude tratit. Zlato jakožto finanční rezervu si z těchto důvodů uchovávají také některé centrální banky.

Zlato je aktivum a to jak hmotné, tak likvidní. Má skvělou kombinaci vlastnosti a proto je jako investice ideální. Má vysokou hodnotu a jeho uchovávání a přemisťování je přitom snadné. Některé kovy jsou sice těžší než zlato, jsou však také levnější.

Zlato i stříbro spolu putují snad po celou dobu trvání lidstva. Stříbro tedy bylo taktéž vzácností již od starověku a mnoho dávných civilizací jej taktéž používalo jako platidlo. Kromě své peněžní funkce však našlo stříbro postupně uplatnění i v průmyslu. V tomto směru se odlišovalo od jiných podobných investic, jako je zlato či diamanty. Nyní ho investoři vnímají někde na pomezí mezi drahým a průmyslovým kovem. Momentálně to však naštěstí vypadá, že v blízké budoucnosti bude stříbro opět vnímáno spíše jako ryze drahý kov.

S investičním zlatem a stříbrem se samozřejmě obchoduje jak fyzicky, tak po internetu. Můžete se tedy bez problému stát vlastníkem zlatých cihel, které si uskladníte u sebe doma či certifikátu, sloužícího jako osvědčení, že jste elektronicky zakoupili virtuální zlato na druhé straně zeměkoule. Příkladem společnosti, která nabízí možnost se stát majitelem zlaté cihličky, je například pražský AUportal. Stále více lidí věří, že se současný finanční systém zhroutí a proto nakupují drahé kovy (a drahé kameny) ve velkém. Tomu napomáhá i fakt, že investiční zlato je osvobozeno od DPH. Právě tuto „úsporu prostředků“ mnoho lidí využívá a investuje do zlata velmi vysoké částky. Obecně se investiční zlato a sříbro dá koupit jako investiční slitky, mince nebo medaile. A to v hodně pestré škále hmotností, ryzostí a tvarů. Pro zajímavost, zlatou cihlu si můžete koupit za krásných asi 905 000 korun 🙂 .

https://www.auportal.cz/data/tmp/3/5/2485_3.png?1497453540Specifickou podkategorií jsou právě investiční mince a medaile, které mají krom hodnoty samotného kovu, ještě navíc i hodnotu sběrtelskou a tedy existuje reálná možnost sekundárního zhodnocení. Právě stříbrné mince jsou ideální pro počáteční vstup do trhu. Protože nejlevnější kousky se dají koupit již od 250,- a právě sběratelská hodnota jejich cenu povětšinou dost pomalu, ale stabilně zvyšuje. Opět je lze mít ze slušné nabídky pořídit od AUportal. Třeba ten, kdo má rád australské zvířátko jménem koala, má na výběr hned 16 různých mincí.

Rozdělit lze i investory, kteří do zlata a stříbra investují a skupují ho, či přeprodávají. Nejčastější jsou nákupci aktiv, či lidé, kteří schovávají bohatství. Mnoho investorů se také snaží ochránit majetek před inflací a rozmnožit ho a stabilizovat. Dalšími investory jsou centrální banky, spekulanti, finanční instituce, zlatí brouci*, liberálové a zajišťovatelé portfólií.

* Zlatý brouk/Gold Bug = termín pro člověka, nakupujícího z různých důvodů větší množství fyzického zlata do osobního vlastnictvíJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/stribro.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/stribro-150x150.jpgMarkéta KyseláInvesticecenné kovy,komerční článek,komodity,mince,sponzorováno,stříbro,zlatoDnes si povíme něco o investicích do cenných kovů. Investovat lze do hodně kovů, ale nejznámější a nejtypičtější je pro tento účel zlato, stříbro a platina. Poslední dobou k nim přibývá ještě palladium a iridium. My se ale budeme bavit pouze o klasické dvojce zlato-stříbro. var sklikData = { elm:...| peníze s rozumem