Celou věc je třeba dobře promyslet a zvážit. Např. to, kolik chcete investovat a jak dlouho jste schopni se bez peněz obejít. Samozřejmě v první řadě záleží na vašich finančních možnostech.

Investice je nejvhodnější pro ty, kteří mají naspořenou určitou částku a zároveň stálé zaměstnání, které mu pomůže pokrýt běžné výdaje. Pro investici je nutné, abyste byli ochotni se na nějakou dobu vzdát svojí finanční rezervy a obejít se bez ní pro dobu nezbytně nutnou.

Za to, že jste ochotni vystavit se akciovému riziku v relativně dlouhém investičním horizontu a za to, že se vzdáte okamžitého přístupu ke svým penězům vám bude adekvátní odměnou zisk, resp. výnos. Nevýhodou jednorázové investice je především riziko špatného načasování investování. V tom lepším případě nic nevyděláte, v tom nejhorším pak můžete kompletně  přijít o investovanou částku.

K velkým výhodám pravidelných investic patří menší riziko špatného načasování. Jestliže své finance ukládáte např. měsíčně s jistou pravidelností, dá se říci, že průměrujete nákupní cenu akcií, tedy nakupujete v době růstu i poklesu.

Jestliže se chystáte spořit dlouhodobě, vyplatí se např. akciové fondy, resp. takové, které mají velké výkyvy ve svých hodnotách. Mimo to je další výhodou tohoto druhu investice i to, že svou likviditu nijak neomezujete. Investujete totiž relativně malou částkou, a to ze svého pravidelného příjmu.

Mezi nejpoužívanější způsob patří tzv. dollar cost averaging, což je průměrování nákupních nákladů. Jedná se o spoření klasickou cestou, přičemž coby investor pravidelně investujete stejně vysokou částku, a to během dopředu vymezeným obdobím. Tzv. value averaging je méně známý a o něco komplikovanější způsob spoření. Investor při něm také během předem určeného období investuje v určitý den v měsíci, ale platby mají různou výši. Výše investic se pak odvíjí od růstu či poklesu trhu.

Právě strategie „value averaging“ je nejvýkonnější, ale protože investované částky nejsou stejně vysoké, je tato strategie poměrně komplikovaná. Nelze třeba použít trvalého příkazu a speciální program, vytvořený pro tyto účely, by musel přepočítat investice každého spořitele.

Každopádně vyššího zhodnocení, které je vyjádřeno vnitřním výnosovým procentem, lze lépe dosáhnout pomocí tzv. dollar cost averaging, metodou pravidelného spoření.

Alternativou k tomuto je, sice s menším výnosem, ale zase s jistou stabilitou investování do P2P. Spoříte si třeba po tisícovce měsíčně, ale při vyrovnaném portfoliu a kumulativním investování (co se vrátí, tak i s úroky rovnou investujete zpět) se už po roce dostáváte na cca 100,- zisku měsíčně. Může to znít jako minimum, ale na stejnou částku se na momentálně nejvýhodnějším spořícím účtu dostanete pouze, když vám tam nehnutě leží 120tis a více. Tady mluvíme o 10-15tis spořených postupně. K ještě lepším výnosům se lze dostat při stejném modelu na platformě mintos. Zde je ale problém s tím, že pravidelné posílání malých částek je neekonomické z důvodu poplatků za převod a především pohybů kurzů. Zde je lepší si tu tisícovku dávat na spořící účet a až poté poslat třeba 10-15tis najednou.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/276151.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/276151-150x150.jpgFrantišek RákocziAkcieInvesticeakcie,P2P,strategievar sklikData = { elm: 'sklikReklama_92163', zoneId: '92163', w: 300, h: 600 }; Celou věc je třeba dobře promyslet a zvážit. Např. to, kolik chcete investovat a jak dlouho jste schopni se bez peněz obejít. Samozřejmě v první řadě záleží na vašich finančních možnostech. Investice je nejvhodnější pro ty, kteří mají...| peníze s rozumem