Krátkodobá finanční krize může způsobit dlouhodobá nemoc, poskytnutí větší obnos do oprav, nebo zaplacení nutných potřeb pro děti. Bohužel v České republice si mnoho lidí, vezme hypotéku, ale nemyslí na budoucnost a na možné problémy, tím pádem nemá tzv. v kapse, žádnou rezervu. Právě rezervu by pak mohli použít ihned při problémech, a nemuseli by se tak zbytečně dostat do nemalých problémů.Rezerva by měla být ve výši nejméně 3 měsíčních příjmů, ale čím více tím lépe. 

Rizika

  1. nemoc, úraz
  2. ztráta zaměstnání
  3. nenadálé výdaje (opravy,školné)
  4. výpadek bonusů v práci

Kam s rezervou?

Nejlepší ve většině případů bude finanční prostředky vkládat na spořící účet s nadstandartním   výnosem. A druhou část peněz dát na krátkodobý termínovaný účet, pokud banka poskytne dobré zhodnocení. Velkou chybou je vložit našetřené peníze na běžný účet, zhodnocení je bezvýznamné. Jako rezerva může sloužit i dluhopisový fond s vysokým výnosem, pokud už byl se již v minulosti dobře zhodnotil a investor už zaznamenal dobrý výnos. Velmi důležité je, aby rezerva byla stále v české měně. 

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
administratorKrátkodobá finanční krize může způsobit dlouhodobá nemoc, poskytnutí větší obnos do oprav, nebo zaplacení nutných potřeb pro děti. Bohužel v České republice si mnoho lidí, vezme hypotéku, ale nemyslí na budoucnost a na možné problémy, tím pádem nemá tzv. v kapse, žádnou rezervu. Právě rezervu by pak mohli použít ihned...| peníze s rozumem