Mnoho lidí nebankovním institucím říká lichváři. Je to hlavně proto, že si myslí, že mezi nimi není rozdíl. Je pravda, že občas si to někdo myslet může, ale jeden zásadní rozdíl tady opravdu je. A to, že lichvář to dělá tzv. načerno a nebankovní instituce to dělají s požehnáním státu. To je ovšem omyl, ze kterého vás ihned vyvedu.

Lichvář, i když by se mohlo zdát, že to dělá nelegálně, tak opak je pravdou. Pokud mu podepíšete dlužní úpis, který má všechny náležitosti, pak je váš dluh zcela legitimní před zákonem a vy se k němu musíte chovat tak, jako byste tento dluh měli u nebankovní společnosti. Ovšem lichváři mají v drtivé většině případů větší úroky a rozhodně drsnější měsíční splátky. Pokud jim neplatíte, tak dnes již vás nebudou fyzicky trestat, ale raději povolají exekutory, kteří vám vezmou klidně i střechu nad hlavou.

Nebankovní instituce jsou výhodnější v tom, že si můžete libovolně nastavit splátkový kalendář. Také, pokud nejste schopni splácet, vám nabídnou možnosti, jak situaci řešit. Všechno se dělá seriózně. Ovšem mají mnohdy vysoké úroky (větší než u bank), ale na druhou stranu si klienta proklepnou a nepůjčují každému. To lichváři nedělají a půjčí i tomu, u kterého je jasné, že splácet vysoké částky nebude moci, protože vědí, že jsou domluvení s exekutory a částku si už z dotyčného vydolují.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/lichva.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/lichva-150x150.jpgFrantišek RákocziDluhyOsobní financelichva,nebankovní společnosti,půjčkyvar sklikData = { elm: 'sklikReklama_73980', zoneId: '73980', w: 300, h: 250 }; Mnoho lidí nebankovním institucím říká lichváři. Je to hlavně proto, že si myslí, že mezi nimi není rozdíl. Je pravda, že občas si to někdo myslet může, ale jeden zásadní rozdíl tady opravdu je. A to, že...| peníze s rozumem