Drtivá většina Čechů si pořizuje hypotéku na dvacet let, či více. Dříve to nebyl až takový problém, protože své místo jste povětšinou měli na několik desítek let jisté. V dnešních dobách krize jisté není opravdu nic, a proto hypotéky na dvacet let jsou velmi ošemetné. Mnoho lidí po celé České republice na takovéto jednání zkrachovali, či museli vyhlásit osobní bankrot, protože nemohli splácet.

Jaká je tedy správná doba splácení?

To je těžké říci. Pokud máte dobře placené místo a můžete si dovolit splácet i sedmnáct tisíc měsíčně, pak si můžete vzít hypotéku na pět, či deset let (záleží na částce, kterou požadujete) a budete mít zdánlivě pokoj po pár letech. Pokud si takovéto částky nemůžete dovolit, pak si vyberte hypotéku takovou, která je pojištěná proti nemožnosti splácení. Ano, ve finále zaplatíte o několik desítek tisíc více na takovéto hypotéce, ale rozhodně se vám to vyplatí, protože když nebudete moci splácet, pak zafunguje pojistka a vy budete moci v klidu řešit svojí životní situaci a nebudete se muset bát, že zítra na vaše dveře zaklepou exekutoři.

Jako u všech půjček je dobré při vybírání hypotéky přemýšlet a opravdu reálně zhodnotit své příjmy a měsíční výdaje, abyste se nemuseli potýkat s neplacením. Nikdo netouží být na listu neplatičů a bát se toho, co další den přinese!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
František RákocziOsobní financehypotéky,plánovánívar sklikData = { elm: 'sklikReklama_73980', zoneId: '73980', w: 300, h: 250 }; Drtivá většina Čechů si pořizuje hypotéku na dvacet let, či více. Dříve to nebyl až takový problém, protože své místo jste povětšinou měli na několik desítek let jisté. V dnešních dobách krize jisté není opravdu nic, a proto...| peníze s rozumem