Makléři s vámi obvykle navazují první kontakt telefonicky, přičemž se vás snaží přesvědčit o výhodách investování. Obvykle se s vámi spojí zástupce investičního zprostředkovatele nebo obchodníka s cennými papíry a během konverzace vás obvykle směřují k tématu akcií. Pokud se s ním bavit nechcete, dejte mu to jasně najevo. Je také možné, že vás budou tito zástupci stejné firmy kontaktovat vícekrát. V nouzi se můžete obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů, kde by vám měli v této situaci pomoci.

Součástí uzavírání smlouvy je vyplnění investičního dotazníku. Buďte při jeho vyplňování skutečně obezřetní a nenechte se zmát makléřovými poznámkami o např. o tom, že pokud dotazník nevyplníte tak, jak vám řekne, nebude vaše investice správná apod. Většinou se vás jen snaží dotlačit k rizikovým obchodům, na kterých oni sami vyinkasují vysoké poplatky. Přitom díky vámi vyplněnému dotazníku budou obhájeni, pokud si později budete chtít stěžovat. Nejlepší je proto samozřejmě vyplnit dotazník jen dle vlastního rozumu a uvážení.

Makléř ve vás musí budit důvěru – např. vystupováním nebo znalostmi v oboru. Pozor ale na záměrné klamání makléřem! Právě při něm totiž může použít brilantních znalostí a dobrou výřečností i argumenty.

Makléři jde samozřejmě o to, abyste podnikli co nejvíce nákupů a prodejů. Všemi různými cestami vás tlačí k podepsání smlouvy, přičemž záměrně vynechávají dosti podstatné okolnosti, jako možnosti rizik atd. Dokáží dobře argumentovat a uvádět praktické případy ze života. V takovém případě požadujte analýzu obchodníka, popř. se domáhejte možnosti ji makléřovo doporučení nahrát. Makléřův záměr je také přinutit vás k co nejčastějšímu obchodování. Právě tak totiž jeho firma získává na, pro ni životodárných, poplatcích. Jestliže nemáte čas starat se o svou investici, vyberte si jiný způsob jak investovat.

Nikdy nepodnikejte obchody pod nátlakem, všechny svoje investice předem uvažte a rozeberte. Sledujte četnost obchodů; ta by se neměla zvyšovat koncem měsíce. Výši poplatků si vždy srovnejte se ziskem. O všech transakcích musíte mít přehled a se všemi musíte souhlasit. Před zahájením obchodování si vždy zkontrolujte svůj majetkový účet.

Všechny vaše hovory s makléřem musí být monitorovány. Pokud hovor není monitorován a vy se právě telefonicky upíšete k něčemu, co si později rozmyslíte, firma za tyto telefonáty nebere žádnou zodpovědnost. Mnohdy se také stává, že makléřovo doporučení nahráváno není, ale váš příkaz k nákupu či prodeji už monitorován je, takže firma nakonec může říci, že jste tak učinil ze své vlastní vůle.

Jestliže zjistíte, že váš účet spíše ztrácí než aby získával, a to díky radám firmy, zahajte reklamační řízení. Kvůli případným důkazům raději nevypovídejte smlouvu před koncem tohoto řízení.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/67465_e042c9163e.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/67465_e042c9163e-150x150.jpgJosef ŠoupalAkcieInvesticeOsobní financeakcie,firmy,investice,makléř,podvod,základyvar sklikData = { elm: 'sklikReklama_92163', zoneId: '92163', w: 300, h: 600 }; Makléři s vámi obvykle navazují první kontakt telefonicky, přičemž se vás snaží přesvědčit o výhodách investování. Obvykle se s vámi spojí zástupce investičního zprostředkovatele nebo obchodníka s cennými papíry a během konverzace vás obvykle směřují k tématu...| peníze s rozumem