Krok 1 – Odvaha je pěkná věc, ale jistota je jistota

Je pěkné, že umíte riskovat a dokážete občas dobře zainventovat do firmy, do které by ani nejbohatší obchodník nedal jedinou korunu. Tyto náhody jsou ovšem velmi ojedinělé. Ten správný čich na budoucí úspěšné firmy můžete využít, ale nedělejte to často. Statistika jasně říká, že většina takových lidí brzo zkrachuje! Jistota je jistota a bydlení pod mostem je velmi nepohodlné.


Krok 2 – Dostatečný finanční základ

Je jasné, že peníze hrají roli. Pokud chcete zainvestovat například do Facebooku, tak neinvestujte jen malé částky, ale částky větší. Je dobré mít ještě něco málo v záloze, abyste při neúspěchu  neskončili na „dlažbě“. Snažte se vždy sázet na jistotu, ale tak, abyste měli i nějaký ten finanční základ bezpečně na kontě.

Krok 3 – Neztrácet za žádných okolností entuziasmus

Entuziasmus, česky „nadšení pro práci“, je velmi důležitý. Pokud věříte, že se vaše investice vyplatí a vydělá vám miliony korun, pak vězte, že se vám to povede. Pokud při jednom drobném neúspěchu se začnete bát, pak je čas odejít, protože váš čas už je ztracen. Nikdy nebudete dobrým obchodníkem. To samé platí v případě, že investujete při špatné náladě. Je jasné, že při špatné náladě si nevšímáte dobrých nabídek a máte tendenci vybírat ty špatné.

Krok 4 – Nikdy nespoléhejte na přátele, nebo drby

Nikdy nevěřte, že vás přátelé, nebo drby dovedou k úspěchu, nebo k bohatství. Přátelé mají tendenci se přiživovat a podnikání s nimi, nebo braní je do světa investic, je velmi nežádoucí. To samé platí o drbech. Je sice pěkné, že jste někde slyšeli, že tohle je tutovka, ale popravdě bych na to moc nesázel. Vždycky používejte zdravý selský rozum, abyste se vyhnuli bankrotu.

Naopak je dobré sledovat lidi a ideálně jak odobrníky, tak ty kteří jsou na podobné úrovni (jak vývojově, tak kapitálově)

Krok 5 – Nikdy nesázej dvakrát, na pomalého koně

Hele kukuřice. Skoupím ji, a pak ji výnosně prodám. Dobře, trochu jsem prodělal. Neva, tak za měsíc to zkusím znova, až to bude příznivější. Hmmm, tak jsem znova prodělal. Co tato ukázka má  znamenat? Jednou jste se spálili, tak proč vkročit opět do stejné řeky? Možná se to párkrát vyplatí, ale věřte, že to mockrát nebude! Dávejte na tento fakt pozor, abyste nezkrachovali.

Doufám, že vám můj článek pomůže při vašem investování. Pevně v to věřím!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/5-steps3623-620x354.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/5-steps3623-620x354-150x150.jpgJosef ŠoupalInvesticemotivace,základyvar sklikData = { elm: 'sklikReklama_73982', zoneId: '73982', w: 468, h: 60 }; Krok 1 - Odvaha je pěkná věc, ale jistota je jistota Je pěkné, že umíte riskovat a dokážete občas dobře zainventovat do firmy, do které by ani nejbohatší obchodník nedal jedinou korunu. Tyto náhody jsou ovšem velmi ojedinělé....| peníze s rozumem