Proč ručím ?

Povinné ručení je pojistka, kterou si platí každý provozovatel motorového vozidla. Tato pojistka slouží ke krytí případných škod vzniklých při autonehodě. V praxi to znamená, že pokud se zúčastníte autonehody a budete shledán vinným, uhradí pojišťovna z vašeho povinného ručení druhé straně škodu. Vám samozřejmě neuhradí nic, k tomu slouží havarijní pojištění. Pokud bude jako viník shledán majitel jiného vozidla, proplatí naopak pojišťovna, u které má sjednané své pojištění vozidla on, náklady na opravu Vám.

V minulosti poskytovala povinné ručení pouze Česká pojišťovna. Po ztrátě monopolu se s povinným ručením doslova roztrhl pytel a nyní si můžete sjednat povinné ručení prakticky u každé pojišťovny. Ty se předhání s nabídkou velmi výhodného pojištění.

Celý bussines povinného ručení, teda krom samotného „mám to pojištěné kdyby se něco stalo“, těží hlavně z faktu, že bez povinného ručení nesmíte na silnici a tedy ji musí mít všichni. Stejně tak pro rezervaci/přepis vozidla musíte mít sebou dvě věci smlouvu o prodeji motorového vozidla a potvrzení o již uzavřeném povinném ručení.

Frekvence placení

Povinné ručení se platí čtvrtletně, jednou za půl roku či jednou za rok. Podle toho jak to komu vyhovuje. U většiny pojišťoven se vyplatí platit jednou za rok. Při čtvrtletním splácení se kolikrát přeplatíte i o několik set korun. Povinné ručení v sobě často zahrnuje nejen plnění pojistných událostí v určité výši, ale i různé bonusy. Mezi ty patří zapůjčení náhradního vozu v případě nehody či vyslání servisního technika na místo nehody. Připojistit si lze i poškození čelního skla mimo nehodu. Většinou se však jedná o příplatkové služby.

Pokud chcete přesedlat ze svého stávajícího povinného ručení na nové, stačí vypovědět starou smlouvu a u jiné pojišťovny zažádat o novou. Mnohdy stačí vyplnit elektronický formulář na internetu a jediným  kliknutím ho odeslat na pobočku ke zpracování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/542687-top_foto1-y7uhc.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/542687-top_foto1-y7uhc-150x150.jpgJosef ŠoupalPojištěníSponzorovánoautomobil,komerční článek,pojištění,povinné ručení,sponzorovánoProč ručím ? Povinné ručení je pojistka, kterou si platí každý provozovatel motorového vozidla. Tato pojistka slouží ke krytí případných škod vzniklých při autonehodě. V praxi to znamená, že pokud se zúčastníte autonehody a budete shledán vinným, uhradí pojišťovna z vašeho povinného ručení druhé straně škodu. Vám samozřejmě neuhradí nic,...| peníze s rozumem