Nic netrvá věčně, a tak je pochopitelné, že i když jste si jednou museli vzít úvěr, situace se může zcela obrátit a vy začnete uvažovat o jeho předčasném splacení. Jistě, pokud jste k řešení situace využili rychlé půjčky online, tak nemáte co řešit. U větších obnosů peněz už o této možností stojí za to uvažovat, avšak pozor, sice se můžete zbavit závazku o něco dříve, ale také by vás to mohlo dost stát.

Dávejte pozor na nevýhody a omezení!

Jelikož předčasným splacením úvěru docílíte toho, že za něj poskytovateli ve finále zaplatíte méně, přichází s ním často i nemalé poplatky. Jejich výše bývá stanovena smlouvou, a to pevně, procentuálně nebo jako kombinace obou možností. Ve výsledku tedy můžete přijít na to, že jste sice něco ušetřili, avšak kvůli poplatkům nebyla zaplacená suma o tolik nižší, jako jste očekávali.

S některými produkty v souvislosti s předčasným splacením přicházejí i určitá omezení. Typickým příkladem jsou hypotéky, kde obvykle můžete splatit pouze čtvrtinu jistiny, a to dokonce jen jednou za rok. I když tedy máte prostředky na to, abyste zaplatili celý úvěr, musíte s úhradou další části opět počkat do dalšího povoleného termínu. Samozřejmě existují i komplikovanější způsoby rozvázání smlouvy, ale ty bohužel zahrnují nemalé sankce.

Co vám může předčasné splacení přinést?

Jednou z hlavních výhod předčasného splacení je pochopitelně to, že se tak zkrátí délka vašeho závazku, což je pro mnohé primárním důvodem, proč o této možnosti vůbec uvažují. Nejenže díky tomu snížíte počet zbývajících splátek, a tak     se osvobodíte od spátek o několik měsíců nebo dokonce let dříve, ale také vám to obvykle přinese nemalé zvýhodnění samotné půjčky.

Úroková sazba se totiž obvykle vypočítává z nesplacené jistiny. Ta s každou splátkou klesá a úroky ji pochopitelně následují. Když tedy jistina po úplném splacení klesne na nulu, tak není úrokovou sazbu z čeho vypočítat, což znamená, že bude taktéž nulová. Samozřejmě záleží na konkrétních podmínkách úvěru, často však může dojít k úspoře desítek tisíc, a to už se rozhodně vyplatí.

Jestliže si myslíte, že musíte následovat splátkový kalendář nebo splatit celý úvěr, tak se mýlíte. Existuje totiž ještě třetí možnost, a tou je takzvané částečné předčasné splacení. Průběh je snadný – jednoduše ke svým běžným splátkám přidáte pár stovek či tisíc, nebo jednorázově odešlete libovolně vysokou částku navíc. Opět tak klesne výše vaší nesplacené jistiny a spolu s ní následně i úrok.

Na konec tu máme ten největší bonus předčasného splacení, a tím je naprosto čistý štít. Není nad to, když nemusíte nervovat z toho, zda vám výplata dorazí včas nebo jestli vás nesejmou nějaké nečekané výdaje, které by vaši schopnost splácet mohly omezit. Navíc získáte velkou výhodu pro případ, že byste v budoucnu opět zvažovali možnost bankovní či nebankovní půjčky. Lidé bez závazků totiž mají mnohem větší šanci na její schválení.

Obsah tohoto článku je sponzorovaný.
Web investicechytre.cz za tento obsah neodpovídá ani nenese zodpovědmnost za propagované produkty. Čtenáři by měli podniknout vlastní zvážení, než podniknout jakékoliv kroky týkající se předmětných společností či produktů.

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2019/02/pexels-photo-1059109-1024x683.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2019/02/pexels-photo-1059109-150x150.jpgStanislav KolaříkDluhyOsobní financeSponzorovánodluhy,komerční článek,nebankovní společnosti,půjčky,sponzorovánoNic netrvá věčně, a tak je pochopitelné, že i když jste si jednou museli vzít úvěr, situace se může zcela obrátit a vy začnete uvažovat o jeho předčasném splacení. Jistě, pokud jste k řešení situace využili rychlé půjčky online, tak nemáte co řešit. U větších obnosů peněz už o...| peníze s rozumem