Bohužel ve velkých obchodních řetězcích nekradou jen zloději, ale i samy obchody. Proč je tomu tak? Před Vánoci a při nakupování vánočních dárků jsou lidé daleko méně obezřetní. To má za následek, že obchodní řetězce zkoušejí vylákat na jednom zboží například jen stokorun. Ovšem i pouhou stokorunou vydělají nemalé peníze!

Co tedy dělat, aby vás velký obchodní řetězec neokradl?

Vždy kontrolujte účtenku. Zvláště pak, pokud se jedná o podezřele zlevněné zboží. Velké obchodní řetězce dávají rádi cenovky, které neodpovídají čárovému kódu a vy v dobré víře, že je zboží zlevněné, pak doma zjistíte, že jste koupili zboží za plnou cenu a třeba i začali používat. Pokud něco takového zjistíte, pak okamžitě jděte do obchodu a požadujte nápravu. Budete jeden z mnoha zákazníků, který se nenapálil.

Extra zlevněné zboží nemusí být zlevněné. Některé obchody předstírají, že obchod krachuje a dají likvidační slevy. Ovšem tyto likvidační slevy jsou úplně stejné ceny, jako běžné. Rozdíl je jen v přeškrtnuté částce, která je mnohdy doslova vycucaná z prstu, takže se o žádnou slevu nejedná.

Vždy kontrolujte malé nápisy u výrobku a nedívejte se jen na ty velké se slůvkem Sleva. Na hromadě zlevněného zboží může být i zboží, které je za plnou cenu. Jen jste si toho nevšimli. Dávejte si také pozor na velikost balení. Oříšky stejné značky mohou mít jinou cenu. Například je zlevněné jen balení 10 g, a ne 35 g! Plná sleva je hezčí, než nezaokrouhlená, a tak na zboží může být sleva 28%, ale na štítku může být napsáno, že sleva je 30%.

Nenechte si nic líbit! Každou nesrovnalost ihned se Supermarkety řešte! Jen tak se domůžete svých práv a nenecháte se ošulit!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/tesco.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/tesco-150x150.jpgFrantišek RákocziOsobní financemaloobchod,nákup,supermarketvar sklikData = { elm: 'sklikReklama_73980', zoneId: '73980', w: 300, h: 250 }; Bohužel ve velkých obchodních řetězcích nekradou jen zloději, ale i samy obchody. Proč je tomu tak? Před Vánoci a při nakupování vánočních dárků jsou lidé daleko méně obezřetní. To má za následek, že obchodní řetězce zkoušejí vylákat...| peníze s rozumem