Lichvářskou půjčku poznáte hlavně podle tvrdých podmínek. Jako jsou vysoké sankce za zpoždění plateb, riziko exekuce už jen při jediném zpoždění platby. Hlavním ukzatelem je samozřejmě výše úroku. Úrok 6% za rok je výhody, 6% za měsíc je nevýhodný, ale 6% denně je jasná lichva, která nemá s normální půjčkou nic společného.


Lichvářská půjčka je zvláštním druhem finančního nástroje. Nikdy ho přesně neidintifikujete, ale uvedeme pár rad jak se této půjčce vyhnout.
  • pečlivě číst smlouvu
  • je výrazně dražší a má o hodně vyšší úrokovou sazbu
  • drsné podmínky, exekuce při první zpožděné splátce, denní úrok za zpoždění platby
  • obchodní podmínky si nechte tisknout v originále, a nenechávejte si je kopírovat, mohl by právě tam být fakt, že se jedná o lichváře

Půjčka od lichvářů je klasický podvodní manévr, jak vydělat peníze. Lichvář půjčí 10.000 a vrátí se mu 30.000. Je schopen při nedodržení podmínek čehokoli, jako jsou vymahači, exekuce, a to už při první zpožděné platbě. Nebyl by první případ, kde do toho byla zatažena celá rodina, takže než něco podepíšete, nezapomeňte ověřovat, ověřovat a hlavně pečlivě číst.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
administratorLichvářskou půjčku poznáte hlavně podle tvrdých podmínek. Jako jsou vysoké sankce za zpoždění plateb, riziko exekuce už jen při jediném zpoždění platby. Hlavním ukzatelem je samozřejmě výše úroku. Úrok 6% za rok je výhody, 6% za měsíc je nevýhodný, ale 6% denně je jasná lichva, která nemá s normální...| peníze s rozumem