Půjčka od státu není vždy tim správným řešením, ale spíše už jen krizovým. Obvykle stát získává finanční prostředky z vybírání daní, zisků státní společnosti, nebo z prodeje státního majetku.  Stát nemá vlastní prostředky, takže musí finanční prostředky na půjčku nějak získat.

Půjčka od státu pak právě může být jen z těchto zdrojů, protože stát má pouze výdaje, proto to není fungující nástroj na půjčení peněz. Stát se snaží podílet se na financování potřeb občanů pomocí soukromých osob a investorů. Půjčka od státu má charakter pomoci. Podílí se na pomoci financování bydlení, pomocí státního příspěvku na stavebním spoření.

Další forma půjčky může být pomoc při splácení úroků, kdo má hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření. Samostatnou kapitolou jsou různé formy půjček/podpory pro podnikatele.

Stát si pak půjčuje finanční prostředky od dalších subjektů, jako vydávání dluhopisů a tak se dále a dále tvoří státní dluh. Půjčka od státu je velmi složitá forma půjčky, a v dnešní době už vůbec nefunguje jako nástroj v ekonomickém sektoru ani na tržní úrovni, jak by si právě ekonomové přáli.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/statni-podpora-2000-800x419.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2017/02/statni-podpora-2000-800x419-150x150.jpgFrantišek RákocziDluhyOsobní financepůjčky,státvar sklikData = { elm: 'sklikReklama_73980', zoneId: '73980', w: 300, h: 250 }; Půjčka od státu není vždy tim správným řešením, ale spíše už jen krizovým. Obvykle stát získává finanční prostředky z vybírání daní, zisků státní společnosti, nebo z prodeje státního majetku.  Stát nemá vlastní prostředky, takže musí finanční prostředky...| peníze s rozumem