Stalo-li se vaše vozidlo nedílným společníkem na vašich cestách, měli byste vědět, že s pouhým cestovním pojištěním a povinným ručením si zkrátka nevystačíte. Nadstandartní služby, informace a pár vychytávek k základní výbavě vás mohou zachránit z kdejaké prekérní situace. Rozhodli jsme se pro vás sepsat pár užitečných rad pro cestování autem.

Zkuste něco lepšího

Pokud s autem hodně cestujete, určitě se začněte poohlížet po nějakém nadstandardním povinném ručení, protože základní služby se vám nemusí vyplatit. V tomto případě rozhodně nebude znamenat, že nejlevnější pojištění se vyplatí nejvíce. Zaměřte se hlavně na doplňkové služby, které mohou obsahovat například nadstandartní asistenci a podporu pojišťovny (tlumočení) při dopravní nehodě a jednání s úřady. Vyvarujete se třeba tomu, že podepíšete nějaký doklad, kterému vůbec nerozumíte, což může v důsledcích napáchat dost velké škody. Hodně se vyplatí také vysoký limit krytí škod. Výše takových škod se totiž jen těžko dají předvídat, a proto je lepší být vždy připravený. Tyto nadstandartní služby zvednou vaše povinné ručení odhadem o několik stovek ročně, ale následný přínos při dopravní nehodě může být k nezaplacení.

Dbejte na povinnou výbavu

Na cestách pak jistě také oceníte různé pomůcky v kritických situacích. Rozhodně není dobré mít jen základní výbavu, protože na cestách vás toho může potkat ještě víc, než si vůbec dokážete představit. Na výletech jistě můžete ocenit i tažné lano s okem, práškový hasící přístroj, startovací kabely, manometr, svítilna a destilovaná voda. Tyto doplňky vás vyjdou jen na pár stovek, ale zachránit vám mohou i tisíce.

Kvalitní pojišťovny pak doporučují s sebou nosit dvě vyhotovení zelené karty. V případě dopravní nehody totiž jedno vyhotovení musíte odevzdat a jízda bez zelené karty může být sankcionována.

Informujte se

Při cestách do zahraničí se rozhodně vyplatí seznámit se alespoň s elementárními předpisy a zákony dané země. Co se týče základní výbavy, ta je ve státech EU jen s minimálními rozdíly. Podobné to bývá i s rychlostními limity. Oproti tomu se téměř v každé zemi liší pravidla pro denní svícení, pokud však nejste studijní typ, abyste studovali zákony různých zemích, doporučuje se po přejetí hranic světla nezhasínat a vyhnout se tak zbytečným pokutám. Často se také liší úprava povolené hladiny alkoholu za volantem – my ale doporučujeme držet se nulové tolerance, tak jak je to u nás.

Na závěr

S dalšími radami pro cestování autem bychom klidně mohli pokračovat na několika dalších stranách. Doufáme však, že tento základní přehled pro vás bude užitečný a samozřejmě přejeme, abyste se do žádných nepříjemností nedostali.

http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2018/12/car-1149997_960_720.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2018/12/car-1149997_960_720-150x150.jpgMarkéta KyseláPojištěníSponzorovánoautomobil,havarijní pojištění,komerční článek,pojištění,sponzorovánoStalo-li se vaše vozidlo nedílným společníkem na vašich cestách, měli byste vědět, že s pouhým cestovním pojištěním a povinným ručením si zkrátka nevystačíte. Nadstandartní služby, informace a pár vychytávek k základní výbavě vás mohou zachránit z kdejaké prekérní situace. Rozhodli jsme se pro vás sepsat pár užitečných rad pro cestování autem. Zkuste něco...| peníze s rozumem