Stalo-li se vaše vozidlo nedílným společníkem na vašich cestách, měli byste vědět, že s pouhým cestovním pojištěním a povinným ručením si zkrátka nevystačíte. Nadstandartní služby, informace a pár vychytávek k základní výbavě vás mohou zachránit z kdejaké prekérní situace. Rozhodli jsme se pro vás sepsat pár užitečných rad pro cestování autem.

Zkuste něco lepšího

Pokud s autem hodně cestujete, určitě se začněte poohlížet po nějakém nadstandardním povinném ručení, protože základní služby se vám nemusí vyplatit. V tomto případě rozhodně nebude znamenat, že nejlevnější pojištění se vyplatí nejvíce. Zaměřte se hlavně na doplňkové služby, které mohou obsahovat například nadstandartní asistenci a podporu pojišťovny (tlumočení) při dopravní nehodě a jednání s úřady. Vyvarujete se třeba tomu, že podepíšete nějaký doklad, kterému vůbec nerozumíte, což může v důsledcích napáchat dost velké škody. Hodně se vyplatí také vysoký limit krytí škod. Výše takových škod se totiž jen těžko dají předvídat, a proto je lepší být vždy připravený. Tyto nadstandartní služby zvednou vaše povinné ručení odhadem o několik stovek ročně, ale následný přínos při dopravní nehodě může být k nezaplacení.

Dbejte na povinnou výbavu

Na cestách pak jistě také oceníte různé pomůcky v kritických situacích. Rozhodně není dobré mít jen základní výbavu, protože na cestách vás toho může potkat ještě víc, než si vůbec dokážete představit. Na výletech jistě můžete ocenit i tažné lano s okem, práškový hasící přístroj, startovací kabely, manometr, svítilna a destilovaná voda. Tyto doplňky vás vyjdou jen na pár stovek, ale zachránit vám mohou i tisíce.

Kvalitní pojišťovny pak doporučují s sebou nosit dvě vyhotovení zelené karty. V případě dopravní nehody totiž jedno vyhotovení musíte odevzdat a jízda bez zelené karty může být sankcionována.

Informujte se

Při cestách do zahraničí se rozhodně vyplatí seznámit se alespoň s elementárními předpisy a zákony dané země. Co se týče základní výbavy, ta je ve státech EU jen s minimálními rozdíly. Podobné to bývá i s rychlostními limity. Oproti tomu se téměř v každé zemi liší pravidla pro denní svícení, pokud však nejste studijní typ, abyste studovali zákony různých zemích, doporučuje se po přejetí hranic světla nezhasínat a vyhnout se tak zbytečným pokutám. Často se také liší úprava povolené hladiny alkoholu za volantem – my ale doporučujeme držet se nulové tolerance, tak jak je to u nás.

Na závěr

S dalšími radami pro cestování autem bychom klidně mohli pokračovat na několika dalších stranách. Doufáme však, že tento základní přehled pro vás bude užitečný a samozřejmě přejeme, abyste se do žádných nepříjemností nedostali.

Obsah tohoto článku je sponzorovaný.
Web investicechytre.cz za tento obsah neodpovídá ani nenese zodpovědmnost za propagované produkty. Čtenáři by měli podniknout vlastní zvážení, než podniknout jakékoliv kroky týkající se předmětných společností či produktů.

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2018/12/car-1149997_960_720.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2018/12/car-1149997_960_720-150x150.jpgMarkéta KyseláPojištěníSponzorovánoautomobil,havarijní pojištění,komerční článek,pojištění,sponzorovánoStalo-li se vaše vozidlo nedílným společníkem na vašich cestách, měli byste vědět, že s pouhým cestovním pojištěním a povinným ručením si zkrátka nevystačíte. Nadstandartní služby, informace a pár vychytávek k základní výbavě vás mohou zachránit z kdejaké prekérní situace. Rozhodli jsme se pro vás sepsat pár užitečných rad pro cestování autem. Zkuste něco...| peníze s rozumem