Zlato jako bezpečný přístav investorů, má jediného vážného konkurenta ve světě investic z hlediska objemu a důvěryhodnosti a tím jsou dluhopisy. Avšak výnosy na dluhopisech téměř všech zemí G10 klesají, průměrný výnos za poslední tři měsíce je jen zlomkem průměrného výnosu z dluhopisů za poslední dva roky. V případě, že výnosy na dluhopisech klesají, tak jako v posledním čtvrtletí roku 2019, stávají se z pohledu investorů dluhopisy nezajímavé a ti tak přesouvají své investice do zlata.

Od začátku června vzrostla cena zlata o více než 11%, což v souvislosti s pomalejším růstem ekonomiky, komplikovaným Brexitem a obchodními válkami zesiluje zájem investorů a také podporuje řadu analýz, které očekávají další nárůst ceny.

Srpen – měsíc růstu

Blíží se srpen a ten je v posledních 10 letech statisticky druhým nejsilnějším měsícem z pohledu růstu ceny zlata, průměrný nárůst ceny v minulé dekádě překročil 3,19%. Tato data, která poskytl Bloomberg jen potvrzují, že druhá polovina prázdnin může být pro investory opravdu zajímavá. Korekce z posledních týdnů ustálila hodnotu zlata na 1410 USD a vytvořila tak prostor pro další růst.

Centrální banky vytrvale nakupují

Trend, kdy centrální banky nakupují zlato ve velkém a objem nákupů překračuje prodeje pokračuje již osmým kvartálem. V minulém roce banky nakoupily celkově zlato v objemu 534,6 tun. To je největší objem nákupů od roku 1964. A takový signál již není zanedbatelný. Ruská centrální banka nakoupila zlato v objemu více než 75 tun, větší objem zlata nakupovaly centrální banky Mexika, Brazílie, Iráku i Jižní Koreji a Číny. Většina bank se prodeji věnovala jen prostřednictvím pamětních mincí, což je zanedbatelný objem.

Kde nakupovat investiční zlato ?

Až se budete porozhlížet po místě, kde můžete nakoupit investiční zlato, nevynechejte náš online prodej investičního zlata. Nabízíme výhody, které jsou v oblasti investičního zlata vyjímečné. Zlato zakoupené u nás má garanci výkupu za předem daných podmínek.

Obsah tohoto článku je sponzorovaný.
Web investicechytre.cz za tento obsah neodpovídá ani nenese zodpovědnost za propagované produkty. Čtenáři by měli podniknout vlastní zvážení, než podniknou jakékoliv kroky týkající se předmětných společností či produktů.

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 65 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
http://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2019/10/gold-coins-1024x679.jpghttp://investicechytre.cz/wp-content/uploads/2019/10/gold-coins-150x150.jpgFrantišek RákocziInvesticecenné kovy,komerční článek,sponzorováno,zlatoZlato jako bezpečný přístav investorů, má jediného vážného konkurenta ve světě investic z hlediska objemu a důvěryhodnosti a tím jsou dluhopisy. Avšak výnosy na dluhopisech téměř všech zemí G10 klesají, průměrný výnos za poslední tři měsíce je jen zlomkem průměrného výnosu z dluhopisů za poslední dva roky. V případě,...| peníze s rozumem